Drzewka Bonsai Tychowo

Drzewka Bonsai Tychowo

16 lutego 2019 0 przez Doradca Portalu

O tym, że Japonia słynie z drzewek Bonsai wszyscy słyszeli. Jednak przedstawia się, że nigdy co innego czytać o Bonsai, oglądać, i nawet hodować, i co innego zobaczyć na osobiste oczy Japonię przesiąkniętą kulturą Bonsai. Czy drzewka Bonsai właściwie są częścią kultury Japońskiej jak się powszechnie uważa, czy tylko my Europejczycy jak myślimy Bonsai więc z razu przychodzi nam do osoby Japonia?

Drzewka Bonsai Karlino

Drzewka Bonsai istotne informacje

poczta kwiatowa

Rzeczywiście, ci którzy istnieli w Japonii mogą zapewnić, że drzewka Bonsai można spotkać na jakimkolwiek kroku. Można je zlokalizować w witrynach sklepowych, restauracjach, biurach i wszędzie w niniejszych polach drzewko Bonsai nie ale ma zadanie zdobić ale jednocześnie podnosi prestiż firmy. Bonsai królują również w parkach zarówno tych przy świątyniach a jeszcze przy zwykłych budynkach zaś w mieszkaniach. Przy wpisaniu do domu można np. spotkać częstokroć całą kolekcję miniaturowych drzewek są to m. in. śliwy, sosny, klony i miłorzęby, a ponadto złocienie.

Drzewka Bonsai z Japonii - Poradnik o Bonsai w czterech porach roku

Gdy w Japonii chcielibyśmy uzyskać drzewko Bonsai zatem nie jest spośród ostatnim popularniejszego problemu. Wybór jest właściwie bogaty, że ciężko byłoby się zdecydować. Przekrój cenowy także jest pełny, ponieważ cena Bonsai zależy nie wyłącznie z wieku drzewka a także z ręki mistrza. Tak a za drzewko Bonsai możemy zapłacić z kilku dolarów do kilku tys. dolarów. Narzędzia oraz wyposażenia do tworzenia drzewek Bonsai dodatkowo można kupić bez większego problemu. Jest ich wszystkie mnóstwo w zakładach ogrodniczych a przy ogrodach botanicznych. Najlepiej jednak robić zakupy na rynkach przedświątecznych, ponieważ wtedy dokładnie tam skorzystać ważna z porad prawdziwych koneserów i przewodników w trosce Bonsai.

Jedną z wyższych przyjemności jakie można podziwiać jest duże drzewko Bonsai w parku samurajskim Ritsurin w Takamotsu na wyspie Shikoku. Historia mówi, że Szogun lenari Tokugawa podał w 1832 r małe drzewko panu Yorihiro Matsudaira, który umieścił je nad stawem. Dziś sosna jest leciwym i wielkim drzewem, która sprawia zachwyt turystów.

Kiedy widzimy na drzewa występujące w krwi nie da się nie zauważyć naturalnych zmian, które wymaga dostosowująca się pogoda. Ponieważ drzewko Bonsai jest taką miniaturką drzewa występującego w istocie, będzie zarówno świadkami zmian, przede wszystkim jeżeli szuka o koronę drzewka. Pielęgnując Bonsai działamy w zachodzącym procesie będących po sobie pór roku. Zaczynamy lepiej wiedzieć otaczający nas świat i przyjmujemy go odwrotnie niż kiedyś.

Zimą wszystkie filgramowe gałązki są szczególnie publiczne i dają wrażenie jakby je ktoś naszkicował ołówkiem. Przycinanie tych gałązek w normalnym momencie sprawi, że Bonsai będzie stanowił swoją głębię, jaką będzie realizować cale mnóstwo takich małych gałązek.

 

Wiosną pąki na drzewku powoli się otwierają. Pojawia się dodatkowy kolor ? jasnozielony, który wpływa, że nasz Bonsai zupełnie inaczej wygląda. Teraz kiedy roślina wypuści lada dzień dzisiejsze, jasnozielone liście, jest wyjątkowo wrażliwa na nocne przymrozki, a to nie ma co się spieszyć z badaniem rośliny.

 

Latem Bonsai przybiera też inny kolor. Istnieje toż trudna zieleń. Całość formy sprawia szybko rosnącego drewna w naszej pełnej okazałości. Wykazuje dużą tolerancję na sposoby, które musimy przygotować, i które są niezbędne. Dopiero to kiedy drzewko jest moc energii musimy usunąć zbyt wysokie liście, które psują formę i zbyt duże pędy.

Jesienią i jesteśmy do podejmowania z wszelką gamą barw. W relacji od poziomie są to kolory typowo jesienne od różnorodnych pomarańczy po każde odcienie brązu. Ciekawostką jest toż, że im słoneczniejsze lato, tym zdrowsze kolory drzewko Bonsai przybiera wraz z przyjściem jesieni.

By nie popełnić żadnego błędu podczas całorocznej pielęgnacji Bonsai został przygotowany specjalny kalendarz, który umiejscawia wszystkie potrzebne zabiegi, których należy wykonać przy pielęgnacji drzewka Bonsai w toku, a ponadto ułatwi zwłaszcza początkującym Bonsaistą krok po kroku wykonać niezbędne czynności.
Pielęgnacja drzewek Bonsei w pozostałych porach roku:

Styczeń

To swoisty okres. Trzeba uważać aby temperatura dodatnia nie przekroczyła +10 stopni. Przebywamy w ostatnim czasie wystawiania drzewka na dobre promienie słoneczne ponieważ potrafi zatem się skończyć popękaniem kory. Te drzewka, które stały zabezpieczone przed mrozem powinny zawierać jeszcze wilgotne podłoże. Przecież te drzewka, które nie zostały osłonięte przed mrozem podlewamy tylko to jak jest temperatura dodatnia.

Luty

To miesiąc w którym potrafimy zacząć wspominać o przesadzaniu. Wielkie i pewne na mróz drzewka z białymi końcówkami korzeni możemy przesadzić, ale nadal trzeba myśleć o tym, aby uchronić je przed mrozami. Bowiem w lutym drzewka poddają się z ciepłego snu to wymagają brać kilka bardziej wilgotno. Nie możemy ich zawsze przelać. Obumarłe pędy możemy usunąć wraz z niższymi konarami. Miejsce po cięciu należy posmarować specjalistyczną maścią aby już się zabliźniły. Dopóki trzymają mrozy nie wolno nam służyć zabiegu drutowania, jednakże jak tylko gałązki staną się bardziej podatne to dochodzimy do tworzenia drzewka poprzez drutowanie.

Marzec

To miesiąc, w którym potrafimy także dokonywać cięć. Poprawiające się pąki na drzewku Bonsai będą dla nas wskazówką wspominającą o tym, które gałęzie nie obumarły. Też na których nie ma pąków to wycinamy, i te z pąkami przycinamy do dobrej długości. W marcu możemy jeszcze drzewko przesadzić jeśli stary tego sposobie nie wykonywaliśmy. Możemy jeszcze zacząć drutować a w system bardzo wrażliwy, żeby nie poobrywać pąków. W marcu i sprawdźmy czy nie pojawiły się na drzewku jakieś szkodniki, gdyby naprawdę to chodzi zacząć grę spośród nimi.

Kwiecień

Jeśli jeszcze są przymrozki to chodzi drzewka chronić przed nimi. Możemy też przyciąć drzewka liściaste. Przy iglastych z przycinaniem należy się wstrzymać do momentu, aż ich młode tegoroczne pędy dojrzeją. Oraz w kwietniu możemy zacząć drutować drzewka iglaste, choć na drutowanie drzewek liściastych jest teraz zbyt późno.

Maj

Te drzewka, które wypuściły młode pędy możemy zacząć zasilać specjalnymi nawozami oddanymi do pielęgnacji Bonsai z jakimś wyjątkiem, nie nawozimy drzewek świeżo przesadzonych. Od maja zaczynamy drzewko codziennie podlewać i codziennie pytać jego wilgotność. Jeżeli szuka o przycinanie to oczywiście teraz możemy sosnom skrócić młode pędy. Pozostałe gatunki iglaste też muszą zaczekać na przycięcie. Drzewka liściaste możemy przyciąć bez obaw. Nadal wymagamy być czujni, jeżeli szuka o szkodniki i codziennie pytać czy każde się nie pojawiły.

Czerwiec

To stan upałów, więc drzewko podlewamy codziennie z umiarem. Zasilamy drzewko odpowiednim nawozem do Bonsai. U drzewek liściastych możemy przyciąć zdrowe liście, natomiast u drzewek iglastych możemy osiągnąć już odpowiednich cięć wg obranego stylu. Drzewka iglaste możemy zacząć drutować, pamiętając żeby nie drutować igieł.

Lipiec

Zwiększamy częstotliwość podlewania do kilku razy dziennie. W dzień kiedy promienie słoneczne są bardzo zdrowe nie opryskujemy liści ponieważ więc im zaszkodzi. Zraszamy drzewko w porach późno popołudniowych i wieczornych. W lipcu w dalszym ciągu intensywnie nawozimy, zwłaszcza po dłuższych opadach. To czysty moment na cięcia, ponieważ w ostatnim czasie rany po cięciach bardzo szybko się goją. Zaczynamy oglądać odrutowane części Bonsai. Część drutów można zacząć już ściągać.

Sierpień

Nadal Bonsai potrzebuje dużo wilgoci i więc podlewamy kilka razy dziennie. Gdyby planujemy drzewko kwitnące lub skutkujące zatem nie zasilamy obecnie ich nawozem. Możemy na wartości odżywki użyć nawozu potasowo-fosforowego. Nie powinniśmy już wykonywać zabiegu przycinania, gdyż drzewko jeśli po przycięciu wypuści nowe ruchy wtedy potrafią one zimą przemarznąć. Obecne moment na zdjęcie drutów. Tak dlatego oglądamy dość dokładnie konary i pędy, na których założyliśmy druty i gdy tylko zauważymy, że któryś wrzyna się w korę to obecnie zdejmujemy. Z tej pory, aż nastanie wiosna drzewek Bonsai obecnie nie drutujemy.

Wrzesień

W wrześniu drzewka owocowe wydają owoce, jednak tak ogólnie rzecz uważając jest owo stan kiedy drzewko zapoznaje się do zimy. Podlewanie należy ograniczyć. Nie pracujemy już żadnych zabiegów formowania, jak jednocześnie nie nawozimy już Bonsai, aż do drugiej wiosny.

Październik

Należy usunąć jesienne liście ponieważ mogłyby się stać źródłem chorób i szkodników. Są przecież wyjątki: buki, dęby, graby, które planują brązowe liście, mogą dostać na drzewach. Jeszcze w sukcesu drzewek iglastych usuwamy opadłe igły. Istnieje toż wyjątkowo godzina na wykonanie miejsca dla polskiego Bonsai do przezimowania.

Listopad i grudzień

Drzewko Bonsai piszemy na stanowisku zimowym. Najgroźniejsze są mrozy uważające się przez kilka dni, bo to korzenie nie mogą korzystać wody oraz przyciągać jej do większych partii drzewka. W żadnym jednak faktu nie należy ich przekazywać do cieplejszych pomieszczeń gdyż zakłóci wtedy ich własne funkcjonowanie.

źródło Drzewka Bonsai podstawowe informacje

0 0 votes
Daj Ocenę