Haluksy Świdwin

Haluksy Świdwin

28 lutego 2019 0 przez Doradca Portalu

Haluksy – domowe sposoby leczenia Dotyczą nie tylko osób, lecz też mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Skupia się z tym przewlekły ból, i nawet kłopoty z przesuwaniem się i poszukiwaniem. Jest wiele domowych środków na radzenie sobie z tym dyskomfortem. Albo są one jednak dobre? Jakie nowe drogi można spotkać?

Haluksy Tychowo

Jak są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500

Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to deformacja, często bolesna narośl w ziemiach palucha, jaka z momentem może zawierać rozrastanie się stopy, jakie niesie za sobą kolejne trudności. Najczęstszą podstawą jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z którymi że nie da się walczyć. Do następnych powodów należy otyłość, siedzący styl życia, nieodpowiednie obuwie (zwłaszcza w układzie trójkąta), albo te płeć (to schorzenie częściej jest u osobników płci pięknej). Czasami kieruje się również typ stopy – egipska, jaka istnieje mocno narażona na deformacje.
Jakie są metody leczenia?

Główną formą jest operacja, jednak wiele osób i radzi sobie „domowymi” sposobami, do jakich należy:

Zmiana obuwia na takie z płaskim obcasem i dużą podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale działają w rywalizacji z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i poprawiających ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające też jak ortezy. Trzymają one skorygowane postawienie na dłużej,
Wkładki do butów – powinien zawsze pamiętać, żeby były wybierane sam do stopy, tylko wtedy wykazują obiektywne działanie,
Wykonywanie zadań, proponowanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W wypadku dużego bólu wyróżnia się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej połączenie za pomocą śrub. Choć idzie to groźnie, istnieje wówczas pewny droga na całkowite pozbycie się problemu. Niektóre z inicjatywy są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu pozostaje jedynie nacięcie, jakie się bandażuje, nie jest więc konieczności zakładania gipsu. Wystarczy jedynie zadbać o stopę przez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. noszenie na piętach także na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby traktują swoje wady, przy haluksach warto skierować się do specjalistów – specjalistę i fizjoterapeuty, którzy zadziałają w wybraniu metod leczenia sam do każdego. Dobrze też dbać o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, jakie potrafią zapobiegać powstawaniu tego przedmiotu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Tychowo

0 0 votes
Daj Ocenę