Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Kiedy lekarza ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

23 stycznia 2019 0 przez Doradca Portalu

Potwierdzenie ciąży u dziewczyn jest przeważnie rezultatem przypuszczeń i podejrzeń przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Samo zatrzymanie miesiączki nie jest jednak jedynym sygnałem, który wskazywałby ciąże. Ginekolodzy przeprowadzają także badania umożliwiające stwierdzenie ciąży.


Kiedy lekarz ginekolog może stwierdzić ciąże?

Przyszła matka pragnie dowiedzieć się o zajściu w ciąże tak szybko jak to tylko możliwe. Jednakże pierwszym znakiem poczęcia jest najczęściej brak miesiączki. O ciąży można dowiedzieć się nie wcześniej aniżeli miesiąc dokonaniu zapłodnienia. I wtedy dopiero zalecane jest zrobienie testów ciążowych. W przeciwnym razie mogą one nie przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeżeli jednak chcemy dowiedzieć się o swojej ciąży nieco wcześniej, możemy pójść się na wizytę do ginekologa. Lekarz ginekolog może zlecić badanie krwi w celu oznaczenia ilości hCG. Hormon ten jest wydzielany w organizmie już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Za niska wartość hCG oznacza, że nasza komórka jajowa nie zagnieździła się lub doszło do wczesnego poronienia. W przypadku jego za wysokiej wartości możemy mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki.

Nim ginekolog otrzyma wyniki naszych badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami ciąży może być rozpulchnienie pochwy a ponadto zasinienie i rozpulchnienie szyjki macicy. Lekarz może przeprowadzić też dopochwowe badanie USG. Za jego pomocą możliwe jest stwierdzenie ciąży od 4 tygodnia. Pierwsze badanie USG zostanie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wówczas to wyznaczony zostanie termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj Ocenę