Kolejne 10 bardzo przydatnych ciekawostek o seksie

Kolejne 10 bardzo przydatnych ciekawostek o seksie

6 lipca 2019 0 przez Doradca Portalu

1. Przeciętna osoba uprawiając seks przez 30 minut, spali 200 kcal. Nie łam się, jeśli uważasz, że tyle nie wytrzymasz- statystyki pokazują bowiem, że średnia długość stosunku (bez gry wstępnej) to 13 minut.

Kolejne 10 bardzo przydatnych ciekawostek o seksie

2. Asfiksjofilia to fetysz polegający na odczuwaniu podniecenia podczas duszenia partnera seksualnego lub podczas bycia przez niego duszonym. Szacuje się, że przez takie „zabawy” na świecie umiera od 500 do 1000 osób rocznie.

3. Szacuje się, że w krajach wysoko rozwiniętych do 50% ludzi umiera na choroby układu krążenia. Badania wykazały zaś, że wystarczy uprawiać seks raz w tygodniu, by zmniejszyć ryzyko zgonu z powodu chorób serca aż o 30%!

4. Zdecydowana większość kobiet uważa całowanie szyi, delikatne klapsy, czy mocne trzymanie jej nadgarstków (oznaka Twojej dominacji) za bardzo podniecające. Większość pań nie ma również nic przeciwko niegrzecznym słówkom szeptanym do ucha. Tym, co drażni kobiety najbardziej, jest z kolei facet, który podczas seksu jest kompletnie cichy i nie okazuje podniecenia/ zadowolenia ani słowem, ani westchnieniami.

5. Specjaliści są zgodni co do tego, że regularne ćwiczenie mięśni Kegla poprawia jakość Twojego życia seksualnego. U kobiet mięśnie te odpowiadają za zaciskanie pochwy, więc dobrze wytrenowane czynią ją nieco ciaśniejszą, co zwiększa doznania partnera, jak i samej kobiety. U panów zaś odpadają za utrzymanie erekcji.

6. Ankiety, w których udział wzięło ponad 40 000 mężczyzn, wykazały, że 90% z nich uważa kobiety, które przejmują „inicjatywę” za bardzo podniecające, zaś tym, co 70% określiło jako najbardziej nieatrakcyjne, jest zbyt mocny makijaż.

7. Statystyki mówią, że około 50% małżeństw przetrwa zdradę. Pomimo tego, niewierność to drugi najpopularniejszy powód rozpadu związków z długim stażem. Powodem nr. 1 są pieniądze. Ankiety mówią, że 82% ludzi uważa zdradę za coś złego bez względu na okoliczności.

8. Jedzenie dużych ilości mięsa, czosnku i cebuli, a najbardziej- palenie papierosów- to trzy czynniki, które mogą znacząco pogorszyć smak Twojego nasienia (jeśli jesteś facetem) lub Twojego śluzu (w przypadku kobiet). Jeśli Twój partner nie lubi zaspokajać Cię ustami, zapytaj go, czy problem nie leży właśnie w smaku Twoich wydzielin. Prosta zmiana diety może być zbawienna w skutkach. Warto wspomnieć, że owoce (zwłaszcza ananas i melon) poprawiają smak płynów produkowanych przez Twoje narządy płciowe.

9. Ginekolodzy podpowiadają, że jeśli kobieta mimo stosowania zdrowej diety bogatej w warzywa i owoce (oprócz szparagów, brokuł, czy wspomnianej wcześniej cebuli i czosnku, które mogą psuć smak i zapach śluzu pochwowego) nadal boryka się z nieprzyjemnym zapachem z waginy, powinna po pierwsze stosować raz lub dwa razy w tygodniu probiotyk i pić sok z żurawiny, by dbać o swoją flotę bakteryjną. Po drugie- dobre będzie spanie bez bielizny, a w ciągu dnia- noszenie przewiewnych materiałów (dżinsy są niezalecane). Po trzecie- dobrym patentem jest podcieranie się mokrymi chusteczkami dla niemowląt po zrobieniu siku (zamiast używania papieru) i oczywiście zakup żelu do higieny intymnej, który ma prawidłowe PH dla okolic intymnych. Warto też udać się do ginekologa, by wykluczyć infekcję grzybiczą, która nie zawsze daje wyraźne objawy.

10. Badania mówią, że nawet 80% kobiet ma trudność z osiągnięciem orgazmu podczas stosunku seksualnego. Trudność jest tym większa, im bardziej spięta jest Twoja partnerka, więc szanse na doprowadzenie jej do szczytowania, jeśli poznaliście się godzinę temu, masz stosunkowo niewielkie. Jeśli jednak chcesz je nieco zwiększyć, spróbuj afrodyzjaków- polecam chili, imbir lub arbuza, bo poprawiają ukrwienie stref odpowiedzialnych za odczuwanie rozkoszy.

Zobacz również  1 sex

0 0 votes
Daj Ocenę