Piasek Kwarcowy Maszewo

Piasek Kwarcowy Maszewo

10 kwietnia 2019 0 przez Doradca Portalu

Nie od dziś wiadomo, że proste, i przy tym równoznaczne z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest oryginalnym surowcem, jaki szuka wielkie zastosowanie, nie ale w budownictwie. Należy podkreślić, iż w Polsce znajdują się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Jest ostatnie nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Kołobrzeg

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego jest jego ulubiona wytrzymałość – to nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tak kwarcowy wyróżnia się najwyższą wytrzymałością na oddziaływanie takich składników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego produkuje się po dziś dzień nie tylko szkło, ale jednocześnie zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Używa się z niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, albo nawet dróg. Również jest to artykuł na tyle popularni i łatwy, że wykorzystuje się go także do realizacji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Kołobrzeg

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo dużą popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Zacznijmy od tego, że uznanie zdobył nie właśnie na terenie budownictwa, ale jednocześnie dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek wykorzystywany jest do produkowania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, albo choćby w działaniu biżuterii oraz innych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Różne kolory piasku kwarcowego składają się połączyć w ciekawe kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i dojdzie w gusta najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Kołobrzeg

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Kiedy szybko zostało wspomniane, piasek kwarcowy wyróżnia się wyjątkową trwałością i dlatego dobrze dodaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, powodujemy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka ziemia będzie nie tylko wytrzymała, ale jednocześnie antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą bierze się i do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Kołobrzeg

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na kurz i warunki atmosferyczne. Za historią tych dopiero zalet można je używać także we tłach, kiedy i do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe dane są w sfery nie ale ze znajomego szerokiego zastosowania, ale jednocześnie ogromnych możliwości dekoracyjnych i wariantów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy zyskać wiele nowych wersji kolorystycznych, dostosowując tym jedynym posadzkę do własnych próśb i wyobrażeń o tymże jakże powinno wyglądać dane pomieszczenie. Nie zostawiajmy, że pewną z ważniejszych przestrzeni jest zarówno ogród – tu również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe wielkie zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy tworzenia muzyki i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Kołobrzeg

0 0 votes
Daj Ocenę