Po co stomatolog zatruwa zęba?

Po co stomatolog zatruwa zęba?

23 stycznia 2019 0 przez Doradca Portalu

Jeszcze do niedawna procedura zatrucia zęba była często przeprowadzana przy leczeniu kanałowym. Dzisiaj zatruwanie zęba nie jest wymagane do przeprowadzenia leczenia.

Po co dentysta zatruwa zęba?

W niektórych sytuacjach zatrucie zęba jest wymagane do wykonania endodoncji. W momencie gdy zakażony nerw jest głównym źródłem bólu, stomatolog otwiera komorę zęba i przeprowadza dewitalizację, czyli mówiąc inaczej zatrucia. Wprowadzenie specjalnej do komory zębowej sprawia ,że nerwy obumierają i jednocześnie niweluje się ból.

Kiedy zatruwa się ząb?

Ząb trzeba zatruć, aby pacjent nie odczuwał bólu przy oczyszczaniu kanału. W sytuacji, gdy nerw zęba jest już martwy, zatrucie jednak nie jest konieczne.

Dewitalizacja to procedura, którą przeprowadza się przy oczyszczaniu kanału, kiedy pacjent wciąż odczuwa ból. Jeśli znieczulenie nie daje należytych rezultatów do zęba wprowadza się trutkę. Zatrucie może być przeprowadzone również, gdy pacjent obawia się tradycyjnego znieczulenia. Bardzo często wybierany jest tą metodę zniwelowania bólu u dzieci, których zęby potrzebują leczenia kanałowego.

Bezpieczeństwo

Do zatrucia zęba używany jest paraformaldehyd. To substancja toksyczna i nieprzyjazna dla ludzkiego organizmu. W sytuacji poprawnie wykonanego zabiegu związek chemiczny nie powinien mieć wpływu na inne części naszego ciała. Natomiast w badaniach ,które zostały przeprowadzone na pacjentach obecność tej substancji jest widoczna w nerkach, płucach, węzłach chłonnych i mózgu. Zwłaszcza niebezpieczna jest sytuacja, kiedy trutka ta wypadnie z wnętrza zęba i dostanie się do układu pokarmowego.https://www.ionicwhite.pl/

 

Zobacz jak można wybielić zęby bez dentysty ionic white

0 0 votes
Daj Ocenę