Polskie uzdrowiska: Busko

Polskie uzdrowiska: Busko

5 maja 2020 0 przez Doradca Portalu

To piękne uzdrowisko, na obszarze którego każdy turysta znajdzie dla siebie coś ciekawego. Busko-Zdrój to coś więcej, niż tylko popularny ośrodek uzdrowiskowy.

Polskie kurorty: Busko

To także bardzo chętnie zwiedzana przez krajoznawców miejscowość turystyczna. Busko-Zdrój to świetne zagospodarowanie, a przede wszystkim rewelacyjna baza noclegowa. To modne uzdrowisko może się pochwalić sporą liczbą pensjonatów, w których krajoznawcy mogą znaleźć tanie noclegi. W uzdrowisku tym czekają również wspaniałe sanatoria, które są bardzo chętnie odwiedzane przez kuracjuszy z różnych zakątków kraju.

Busko-Zdrój to bardzo dobre uzdrowisko, na obszarze którego zwalczane są głównie schorzenia reumatyczne oraz choroby narządów ruchu. Busko jest jednocześnie bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym na terenie województwa świętokrzyskiego. Turyści mogą tutaj zobaczyć m. in. rewelacyjny Park Zdrojowy oraz sporo ciekawych willi. Kusi też zabytkowy kościół Norbertanek oraz drewniany kościół św. Leonarda. To zabytki, którym z pewnością warto się tu dokładniej przyjrzeć.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj Ocenę