Promocja pieluchy Goleniów

Promocja pieluchy Goleniów

7 marca 2019 0 przez Doradca Portalu

Ciało mężczyznę z biegiem lat podlega zmianie i osłabieniu. Niedomagania w byciu narządów, niższa sprawność mózgu, brak sił – to właśnie chwila z elementów towarzyszących różnych schorzeniom. Na co najczęściej cierpią seniorzy?

Promocja pieluchy Gryfino

Choroby wieku starczego to klucz naturalnego procesu, jakim jest starzenie się organizmu, a ich wyjście może przyspieszyć m.in. tryb życia, niezdrowa dieta, ogólne zaniedbanie, uwarunkowania genetyczne itd.

pampersy allegro

pampersy allegro

Osoby starsze często muszą zrozumienia, cierpliwości i pomocy, a i kontroli i współprac w najpopularniejszych czynnościach. Mogą posiadać kłopot np. z zwykłą toaletą – wtedy konieczne będą pieluchomajtki dla dużych – kąpielą, chodzeniem itd. Poniżej najczęściej występujące wady w wieku senioralnym.

Zobacz również promocja pampersy

Nietrzymanie moczu

Na NTM, czyli mimowolne częściowe lub całe opróżnianie pęcherza moczowego, cierpią głównie kobiety, ale problem może wynikać i mężczyzn. To jakaś z najbardziej wstydliwych dolegliwości, o której zawsze żaden senior nie chce rozmawiać. Potrafi żyć faktem chorób układu nerwowego, najczęściej natomiast jego winą są zaburzenia dróg moczowych.

Promocja pieluchy Gryfino

Zwykle trzeba nosić pieluchomajtki dla dorosłych, ale także zastosować odpowiedni plan działania – np. środki farmakologiczne, fizjoterapia, trening mięśni Kegla itd.

Osteoporoza

Osteoporoza to kolejna z chorób występujących często w wieku podeszłym wieku. Ryzyko wystąpienia zmian w tkance kostnej rośnie wraz z wiekiem, a ostatnie jest u pań po 50. lub 60. roku bycia. Przed menopauzą to estrogeny chronią przed pojawieniem się osteoporozy, po przekwitaniu poziom hormonów wyraźnie, bo aż o 75 proc., spada. Ubytek masy kostnej łączy się z podatnością na złamania, bólami kości itd.

Zaburzenia opinii i choroba Alzheimera

Zapominanie imion, nazw sprawy i zdarzeń, kłopoty z koleją pewnych wydarzeń lub przypomnieniem sobie adresu czy nazwiska są mniej poważne, jeśli senior jest pod stałą opieką. Gdy zostanie tenże i zapomni ważnych kwestie – np. wyjdzie z domu bez rozwiązania go na klucz, odkręci gaz, wyjdzie sam na osiedle także nie będzie umiał wrócić – pewno się to dokonać tragicznie. Zaburzenia świadomości to rozsądna i zła dolegliwość, często – mimo iż nie zawsze – towarzysząca chorobie Alzheimera. Widać zatem być a i otępienie, uszkodzenie mózgu, które ogranicza jego pracę. Zaburzenia te potrafią towarzyszyć np. depresji.

Nadciśnienie tętnicze

To zaburzenie układu sercowo-naczyniowego jest zwłaszcza u osób po 65. roku bycia – odpowiada na nie aż 75 proc. seniorów. U wielu pacjentów nadciśnienie długo nie daje żadnych objawów, głównie w wczesnym stadium. Wada jest wynikiem procesów będących w naczyniach tętniczych w wartość starzenia się organizmu. Wyróżniamy wiele czynników, które potrafią spowodować lub zaostrzyć przebieg choroby, m.in. otyłość, nieodpowiedni tryb jedzenia i niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie ogromnych liczb alkoholu, lecz i uwarunkowania genetyczne. Lepiej jak najwcześniej zadbać o ochronę, czyli zmienić styl bycia i dietę, a i minimalizować działanie czynników ryzyka nadciśnienia tętniczego i korzystać preparaty obniżające ciśnienie.

Cukrzyca

Badania wskazują, że szczyt zachorowań na cukrzycę typu 2 to przedmiot osób około 60. roku bycia. W podeszłym wieku cukrzyca może występować bez widocznych objawów. Istnieją natomiast czynniki zwiększające ryzyko wystąpienia choroby u seniorów – to m.in. nadwaga lub otyłość (głównie typu brzusznego), niska aktywność fizyczna, upośledzenie pracy nerek i wątroby.

Zobacz źródło artykułu Choroby wieku podeszłego

 

Promocja pieluchy Gryfino

0 0 votes
Daj Ocenę